Aplikacje na 9 miesięcy

Smartfony towarzyszą nam przez cały czas: w pracy, w podróży, nawet tam, gdzie król piechotą chadza. Stają się jeszcze większym przyjacielem, gdy kobieta zachodzi w ciążę, zostaje więźniem własnego domu, a jedyną pozycją jaką zna, jest leżakowanie na lewym boku. Wtedy rozpoczyna się wzbogacanie już niemałej kolekcji o nowe aplikacje na 9 miesięcy, tylko które zainstalować i nie zaśmiecić sobie telefonu?

MyTherapy

W momencie, gdy zaczyna się baby brain, wkracza MyTherapy! Świetna opcja dla osób, które przyjmują leki i suplementy kilka razy dziennie i często zapominają o ich braniu (tak jak ja). U mnie ta aplikacja się sprawdza, jednakże jest trochę za mało upierdliwa. Mogłaby bardziej krzyczeć i zmuszać do wstania z kanapy po tabletki. A może to ja jestem trudna we współpracy? 😛

Wyprawka dla noworodka

Idealna dla osób, które po raz pierwszy mają zostać rodzicami. Daje możliwość odnalezienia się w gąszczu rzeczy niepotrzebnych i bardzo niepotrzebnych. Aplikacja posiada trzy zakładki: Do szpitala (Dla Mamy, Dla dziecka), Dla dziecka (Pielęgnacja, Ubranka, Karmienie, Transport, Sen, Inne) oraz Dołącz do dyskusji. Tematycznie podzielone check listy pozwalają na oznaczenie już zakupionych lub otrzymanych od dziadków gadżetów. Chaos ogarnięty w jednej prostej aplikacji, choć produkty z zakładki Dla dziecka w większości przypadków muszę pomnożyć razy dwa! 😀

BabyApp – ciąża i poród

Aplikacja ciążowa, którą zainstalowałam jako pierwszą. Posiada ciekawe opisy poszczególnych etapów ciąży. Można się z niej dowiedzieć, co aktualnie będzie działo się z ciałem ciężarnej, na jakim etapie rozwoju jest maluszek i o jakich badaniach należy pamiętać. Jak większość aplikacji, na które udało mi się trafić do tej pory, nie posiada możliwości oznaczenia ciąży mnogiej, dlatego np. próg wagi na konkretny tydzień ciąży jest sporo niższy. BONUS! Krótkie edukacyjne materiały wideo np. trening w II trymestrze ciąży czy suplementy diety w ciąży.

HiMommy – Ciąża

Jak w poprzednim przykładzie brak możliwość oznaczania ciąży bliźniaczej dla całej aplikacji, ale można tę informację uwzględnić przy zapisywaniu pomiarów wagi! Ogromny plus, że HiMommy przedstawia zanotowane wyniki na wykresie, dzięki któremu jest mi zdecydowanie łatwiej obserwować zmiany masy ciała. Aplikacja idealnie uzupełnia się z BabyApp.

Baby Story Camera

Bardziej bajer niż super niezbędnik MatkiBrzuchatki. Dla tych, którzy chcą cieszyć się zdjęciami opatrzonymi różnymi nakładkami/naklejkami podczas fotografowania brzuszka ciążowegoaplikacja będzie idealna. Posiada również kilka ozdobników, które urozmaicą fotografie już narodzonych maluchów, dlatego aplikację będzie można spokojnie zachować również po porodzie.

Uber Eats

No co! Przecież w ciąży prawidłowe i urozmaicone jedzenie to podstawa 😛

 

To moja wielka szósta (a tak całkiem serio – piątka) aplikacji, które towarzyszą mi od samego początku ciąży. Które z nich macie u siebie na smartfonie? A może posiadacie inne godne polecenia aplikacje na 9 miesięcy? Czekam na Wasze komentarze!

Może Ci się spodobać...